ponedeljak, 22 oktobar 2018 14:26

MK: Nastupile sve selekcije

mk211018     Minulog vikenda startovalo je i Minibasket takmičenje. Odlukom saveza ove sezone minibasketaši će ligaške utakmice igrati svakog drugog vikenda i po sistemu sve utakmice jednog kola u jednom mestu. Prvo kolo odigrano je u nedelju u Golubincima. Selekcija Dunava savladala je Pink rezultatom 60:26. Šansu su dobili svi igrači a nastupili su Večerinac 5, Đomlija 2, Miloradović, Jovanović 6, Vikalo 6, Subotić 4, Tošić, Petrović, Mačkić, Subotić 4, Tošić, Rašić, Savinović 6, Vujičić 6 i Đekić 21. U sledećem kolu Dunav igra sa Jadranom. Selekcija Omladinca koja u svom sastavu ima mlađe igrače u odnosu na protivnika, izgubila je od Stare Pazove rezultatom 42:19. Svi igrači su nastupili i pokazali borbenost i želju ali je posle dobre igre u prvom poluvremenu usledio pad u drugom. U sledećem kolu Omladinac igra sa Pinkom. Tabela i rezultati U11
     Kadeti su ostvarili novu pobedu. Na gostovanju u Sremskoj Mitrovici savladan je Srem rezultatom 59:71. Nakon izjednačene igre u prvoj, naš tim pravi prednost u drugoj četvrtini i na odmor odlazi sa +12. Pokušali su domaći da se približe u drugom poluvremenu ali im to naši kadeti nisu dozvolili. Za kadete nastupili su Turčinović U., Radisavljević 9, Gojak 24, Turčinović F.10, Zorić 3, Savić 17, Stojanović 4, Krstić, Tanović 4. Narednog vikenda kadeti dočekuju Novu Pazovu. Tabela i rezultati U17
     Pioniri su napravili najveće iznenađenje pobedom nad ekipom Slovena iz Rume, koja je izuzetno kvalitetna i fizički mnogo dominantnija. Naš tim je velikom borbenošću i željom zasluženo slavio rezultatom 62:59. Nastupili su Popović Bojan 4, Komljenović, Savić 4, Turčinović 32, Popović Bogdan, Kovač 10, Ašćerić 4, Jerkić, Kalanj 4, Martinović 4 i Pruginić. U sledećem kolu pioniri gostuju u Staroj Pazovi. Tabela i rezultati U15
     Mlađi pioniri na gostovanju u Inđiji, protiv ekipe Železničar 1, odigrali su bolje nego u prošloj utakmici, mnogo angažovanije i borbenije. Da je procenat šuta bio bolji i da nije bilo puno promašenih zicera, što se mora popraviti, pobeda bi bila i ubedljivija. Konačan rezultat bio je 21:48 a nastupili su Kalambura 6, Kantar 2, Rašić 2, Tanović 8, Kuljanin 4, Pantović 10, Čavić 7, Stojnić 2, Tasić 2, Ašćerić 2, Prekodravac 3, Savić. Narednog vikenda mlađi pioniri dočekuju Železničar 2. Tabela i rezultati U13
     Druga selekcija mlađih pionira poražena je na svom terenu od Srema rezultatom 36:49. U narednom kolu mlađi pioniri 2 gostuju ekipi Železničar 1. Tabela i rezultati U13
     Mešovita selekcija pionira i devojčica poražena je od Slovena rezultatom 24:61 a narednu utakmicu odigraće u Sremskoj Mitrovici. Tabela i rezultati U13